Вівторок, 6 Грудня, 2022
ГоловнаКомуналкаУ громадян України з’явиться більше варіантів для оформлення субсидій

У громадян України з’явиться більше варіантів для оформлення субсидій

Этот материал также доступен на русском языке
Новий механізм призначення субсидій спростить їх оформлення для громадян, які перебувають у регіонах, де органи соціального захисту населення через бойові дії чи окупацію не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування.

У зв’язку з війною механізм призначення субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг оновлять, зокрема відповідні призначення відбуватимуться через Пенсійний фонд України.

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, масовий розрахунок житлової субсидії на новий опалювальний сезон проведуть уже у жовтні. Тоді ж запрацює Єдина інформаційна система соціальної сфери, яка об’єднає відомості про отримувачів субсидії, надавачів, а також розрахунки.

Окрім цього, у жовтні Пенсійний фонд почне взаємодіяти з управліннями соціального захисту для проведення виплати житлових субсидій і пільг. А вже у грудні ПФУ матиме повноваження для призначення таких виплат.

За новою системою для оформлення субсидії людині потрібно буде звернутися в ЦНАП, до уповноваженої особи територіальної громади або сервісного центру ПФУ. Окрім того, подати заявку на отримання виплат можна буде дистанційно – через портал «Дія», електронний кабінет Пенсійного фонду або ж відправивши заповнені документи звичайною поштою. Після опрацювання заявки органами Пенсійного фонду інформація буде передана безпосередньо на виплату в банк або через пошту.

Як зазначили в Мінсоцполітики, новий механізм призначення субсидій спростить їх оформлення для громадян, які перебувають у регіонах, де органи соціального захисту населення через бойові дії чи окупацію не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування.

Джерело

Нове на сайті