Неділя, 25 Вересня, 2022
ГоловнаНовиниУ Пенсійному фонді пояснили, як додати період навчання у вузі після 2004...

У Пенсійному фонді пояснили, як додати період навчання у вузі після 2004 року до стажу для пенсії

Этот материал также доступен на русском языке
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що після 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховується час навчання у ВНЗ лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску.

А це означає, що тим українцям, хто хотів би додати проведені у вузі роки до страхового стажу, доведеться розщедритися.

Для цього слід звернутися до податкової за місцем проживання із заявою про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. При цьому сума ЄСВ, яку доведеться сплатити, становитиме 2860 грн за один місяць. Відповідно до закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», при одноразовій сплаті ЄСВ за періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, його сума за кожен місяць такого періоду не може бути меншою від мінімального страхового внеску на дату укладання договору помноженого на коефіцієнт два.

Договір про добровільну участь укладається на строк не менше одного року. Відповідно, здійснюючи щомісячні виплати добровільно, період таких виплат зараховуватиметься до страхового стажу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як підтвердити період догляду за дітьми для збільшення пенсійного стажу.

Нове на сайті