Пенсійна реформа в Україні розпочалася ще у 2011 році, тоді було ухвалено Закон “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, яким вперше було введено поетапне підвищення пенсійного віку з 55 до 60 років.
Далі у 2017 році було внесено зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якими було передбачено: поступове збільшення страхового (робочого) стажу з 15 до 35 років та підвищення пенсійного віку залежно від наявного стажу.
Необхідні для виходу на пенсію пенсійний вік та страховий стаж регламентує ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Отже, щоб вийти на пенсію у 60 років, у 2023 році потрібно накопичити 30 років стажу.
Для виходу на пенсію у 63 роки потрібно від 20 років трудового стажу, та від 15 до 20 років для виходу на пенсію у 65 років.
Якщо немає навіть 15 років трудового стажу, замість пенсії буде соціальна допомога від держави і тільки в тому випадку, якщо після 65 років у пенсіонера дохід буде меншим, ніж прожитковий мінімум.
Якщо вам не вистачає страхового стажу, є кілька варіантів, як вирішити цю проблему:
Нагадаємо, раніше ми розповідали про переплату пенсії і чи потрібно її повертати.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…