П’ятниця, 30 Вересня, 2022
ГоловнаНовиниПодаток на пенсію: у Пенсійному фонді зробили важливу заяву

Податок на пенсію: у Пенсійному фонді зробили важливу заяву

Этот материал также доступен на русском языке
Українці часто нарікають на розмір своєї пенсії, вважаючи, що з цієї виплати можуть вираховувати податок, як із зарплати. Саме з таким питанням до експертів звернулася пенсіонерка, яка отримує пенсію з 2008 року, але жодного разу не отримала повного розміру виплати.

«Скажіть, будь ласка, із пенсії стягуються податки і чому? Чим це передбачено? З 2008 року на пенсії і жодного разу призначену пенсію повністю не отримала.»

У Пенсійному кур’єрі підготували відповідь.

За словами фахівців, згідно із чинним законодавством не передбачається жодних податків на пенсійні виплати. Слід наголосити, що пенсія – це державна виплата, яка здійснюється саме за рахунок податків, що сплачуються громадянами (тобто Єдиний соціальний внесок, що сплачується до Державного бюджету із заробітної плати).

Українці порекомендували звернутися до Пенсійного фонду та уточнити розмір своєї пенсії. Слід зазначити, що всю інформацію про страховий стаж та розмір виплат можна знайти в електронному кабінеті на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Там також можна прорахувати, якою буде майбутня пенсійна виплата.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому  не зараховуватимуть страховий стаж під час війни.

Нове на сайті