Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаНовиниУкраїнців попереджено про подальше зростання цін на соняшникову олію: названі причини

Українців попереджено про подальше зростання цін на соняшникову олію: названі причини

Якщо експорт цього товару залишатиметься млявим, то зростання ціни нього неминучий.

В Україні зростатимуть ціни на олію. Це пов’язано насамперед із зовнішньоекономічними причинами. Як не парадоксально, підвищення вартості цього продукту може призвести різке скорочення ринків збуту, повідомляє today.ua.

Чому так станеться, розповіли 26 липня у сюжеті ранкової програми “Сніданок з 1+1”.

На початку війни в Україні раптово зупинилися всі заводи, які переробляють соняшник. Наразі 15 із них відновили свою роботу. Однак це не більше 20% усіх потужностей, які працювали до війни. Сьогодні можуть відновити роботу ще два десятки підприємств цього профілю. Можуть, однак поки що не відновлюють – немає ринків збуту.

До війни Україна була світовим лідером з експортного постачання соняшникової олії. По суті, 92% олії, виробленої в нашій країні, йшло на експорт. Нині Україна стрімко втрачає ці позиції. Вже втратила, тому що ринкова ніша, що пустує, займається конкурентами дуже швидко. Тому тепер, навіть якщо вдасться відновити експортні постачання, Україні доведеться не один рік відвойовувати колишні позиції на ринку.

Як тільки морем піде на продаж українське зерно, разом із ним вирушить і соняшникова олія. Розблокувавши експорт, українські виробники соняшникової олії нарешті матимуть можливість розвантажити склади від готової продукції та розпочати нову переробку. А доти в цьому немає сенсу. Адже олія, яка довго зберігається, починає гірчити і вже не годиться на продаж.

Чим вищий випускати продукцію, і що активніше її оборот над ринком, то нижчий її собівартість і вище рентабельність. Це – ази економіки. А тому поки українські виробники не можуть продавати свою продукцію по всьому світу, вона зростатиме в ціні і в Україні. Адже підприємствам, які працюють, якось потрібно покривати свої витрати на виробництво.

І хоча за минулий рік ціни на олію в Україні зросли на 18%, це – далеко не межа, попереджають економісти. Якщо експорт цього товару залишатиметься млявим, то зростання ціни нього неминучий.

Тим часом великі мережі супермаркетів вже оновили ціни на соняшникову олію.

Нове на сайті