У церкві 31 липня вшановується пам’ять святого Омеляна, який постраждав за віру під час гонінь, організованих стосовно християн імператором Юліаном Відступником у IV столітті.
Відомо, що тоді імператор розіслав указ, згідно з яким всі послідовники Христа мають бути покарані. На той час Омелян проживав у місті Доростоле біля Дунаю. Указ зачитали на міській площі, і Омелян, обурений рішенням імператора, подався на капище, де поклонялися язичницьким богам, розбив ідолів і перекинув вівтарі. Містяни-язичники, побачивши це, вирішили, що погром влаштував селянин, що проходив повз, і почали бити його. Однак Омелян зізнався у скоєному вчинку, і невинну людину відпустили.
Самого ж Омеляна довго були, а потім відправили на суд, засудивши до спалення. Однак Бог зберіг життя Омеляну, а вогонь, у свою чергу, вразив язичників, які прийшли поглянути на страту. Після того, як вогонь погас, Омелян ліг на вугіллі і помер.
Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною. Для господинь Омелянів день був початком пори домашніх консервацій.
У цей день не рекомендується виходити на вулицю після заходу сонця та підмітати підлогу в будинку.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…