Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаНовиниТомати стрімко подешевшали, а капуста та цибуля подорожчали: огляд цін на овочі...

Томати стрімко подешевшали, а капуста та цибуля подорожчали: огляд цін на овочі у липні

Этот материал также доступен на русском языке
Помідори в Україні помітно подешевшали. Ціна на томати наприкінці липня знизилася загалом на 18%. А ось капуста та цибуля подорожчали.

Економісти проаналізували ціни на сезонні овочі. Цього тижня місцеві виробники почали масово продавати помідори – пропозиція зросла у рази. Це призвело до того, що продукція стала набагато доступнішою. За підсумками моніторингу можна зробити висновок, що томати все одно залишаються дорожчими, ніж рік тому. Наразі більшість аграріїв пропонують помідори за ціною від 30 до 42 грн/кг.

На даний момент відпускні ціни на тепличні томати приблизно в 1,7 рази вищі, ніж за аналогічний період минулого року. Цього літа український ринок орієнтується на помідори вітчизняного виробництва. 2021-го ж в Україну привозили багато дешевшої імпортної продукції.

У країні суттєво подешевшали морква – з 30 до 22,5 грн/кг та буряк – з 27,5 до 21,5 грн/кг. А ось молода цибуля стала дорожчою порівняно з минулим роком – 22,5 грн/кг. Раніше його вартість була на рівні 8–11 грн/кг.

Рання капуста і не думає дешевшати у червні. Її ціна – близько 27,5 грн./кг. Усі чотири попередні роки молода капуста була одним із найдоступніших літніх овочів. За кілограм просили 3–7,5 грн.

Що стосується ранньої картоплі, ціни на неї залишаються високими, але не рекордними. Кілограм коренеплодів коштує 8,5 грн. У 2019-2021 роках цей овоч коштував 4,5-7,2 грн/кг, а 2018-го – близько 10 грн/кг.

Нове на сайті