Середа, 17 Серпня, 2022
ГоловнаНовиниЦей день в історії: 10 липня - День польоту на парасольці

Цей день в історії: 10 липня – День польоту на парасольці

Этот материал также доступен на русском языке
10 липня - Миколи Тесла, День польоту на парасольці, День народження футбольного свистка.

Нікола Тесла

10 липня народився Нікола Тесла – сербський та американський винахідник та фізик. Він походив із сербської родини, згодом став громадянином США.

Тесла найбільш відомий своїми винаходами в галузі електрики, магнетизму та електротехніки. Зокрема, йому належать винаходи змінного струму, поліфазової системи та електродвигуна зі змінним струмом. Був ключовою фігурою під час побудови першої гідроелектростанції на Ніагарському водоспаді.

Тесла вперше розробив принципи дистанційного управління, основи лікування струмами високої частоти, побудував перший електричний годинник, двигун на сонячній енергії та багато іншого.

День польоту на парасольці

Хто і коли придумав цей день, але, напевно, у цей момент він думав про милу і казкову Мері Поппінс, а можливо, тим самим прагнув людям нагадати про вітр змін.

День футбольного свистка

Цей атрибут у футбольному матчі з’явився понад 140 років тому. До 1878 року футбольні судді не мали свистка, тому протягом гри використовували голоси. Ще щоб звернути на себе увагу подавали знаки і дзвеніли дзвіночком.

10 липня 1878 року у Англії вперше використали свисток. Просто судити матч довірили поліцейському, і коли на полі виникла сутичка, він за звичкою свиснув у свисток. Налякані гравці одразу заспокоїлися.

Спочатку свистки були дерев’яними, але потім їх замінили на металеві, щоправда, іноді вони у морозну погоду примерзали до губ. Згодом їх почали робити із пластику. Усередині замість кульки налагодили розміщувати турбінку. Саме вона, як вважається, свистить дуже пронизливий різкий звук.

Вважалося, що справжній фанат футболу буде найкращим суддею. Таким арбітром був і Артур Конан Дойл — лікар і письменник, який вигадав геніального детектива Шерлока Холмса.

За вміння добре і правильно свистіти, сучасним арбітрам пристойно платять. Наприклад, на чемпіонаті світу 2014 року у середньому від 35 до 40 тисяч доларів за гру.

Цей день в історії України та світу

1547 – у Королівстві Франція пройшла остання офіційно дозволена королем дуель.
1651 – під Берестечком закінчилася битва між армією Речі Посполитої та союзним козацько-татарським військом.
1878 – в Англії футбольний арбітр вперше використав на полі свисток (до цього судді кричали).
1934 – Постановою ЦВК та РНК СРСР разом із НКВС було створено систему таборів ГУЛАГ.
1940 – Сергія Корольова засудили на 8 років ВТТ.
1941 – відбувся погром у Єдвабному, під час якого кілька сотень міцевих євреїв було вбито своїми польськими сусідами, більшість спалена в сараї.
1989 – у Міжріченську почався страйк шахтарів, згодом охопив і Донбас.
1984 – на прес-конференції в Мілані радянський режисер Андрій Тарковський заявив, що залишається на Заході.
1985 – французькі спецслужби затопили корабель Rainbow Warrior, що належав організації “Грінпіс”.
1991 — вночі цього дня невідомі підірвали два пам’ятники — Степану Бандері у селі Старий Угринів (Івано-Франківська обл.) та Євгену Коновальцю у селі Зашків (Львівська обл.). Обидві пам’ятники були встановлені на батьківщині лідерів ОУН.
1994 – Леоніда Кучму обрали Президентом України, а Олександра Лукашенка – президентом Білорусії.

Нове на сайті