Вівторок, 5 Липня, 2022
ГоловнаКомуналкаБорги за комуналку: названо суму заборгованості, через яку можуть відключити від послуг

Борги за комуналку: названо суму заборгованості, через яку можуть відключити від послуг

Этот материал также доступен на русском языке
Під час війни дедалі більше українців накопичують борги за комунальні послуги. Хтось залишився без роботи і ледве зводить кінці з кінцями, хтось сподівається, що всі борги після закінчення воєнного стану будуть списані. Яка сума заборгованості може призвести до відключення від надання послуг?

За словами координаторки житлово-комунальних та енергетичних програм цивільної мережі “Опора” Тетяни Бойко, під час дії воєнного стану заборонено відключати споживачів від будь-яких комунальних послуг за несплату, а також нараховувати пеню та інші види штрафів, пишуть Сьогодні.

“Однак я закликаю не зловживати цим, оскільки закінчиться воєнний стан  і за комунальні послуги доведеться розраховуватися. Це можуть не робити лише ті люди, чиє нерухоме майно знищене”, – каже експертка.

Тому сподіватись на те, що борги за комуналку спишуть – не потрібно, після війни з цим будуть проблеми.

Якоїсь конкретної суми заборгованості, після якої обов’язково мають припинити надання послуги у законодавстві, не прописано, розповідає Тетяна Бойко, так само, як і немає суми, за якої постачальник послуг має звернутися до суду.

“Зазвичай це вже така сума, з якою можна йти до суду. Оскільки суд – це завжди додаткові витрати, тобто зазвичай ця сума вже перевалювала за 100 тисяч гривень, але я не раджу навіть близько думати про те, щоб зловживати цим”, – радить Бойко.

Якщо борги накопичилися, експертка радить звернутися до комунальної установи та спробувати укласти договір про реструктуризацію та розбити свій величезний борг на більш прийнятні частини.

“Слід розуміти, що ніхто не повинен безкоштовно працювати. Я вважаю, що комунальники теж герої на цій війні. Ми бачили, що навіть у напівокупованих містах вивозилося сміття, була вода, швидко відновлювалися електромережі та газові труби, хтось усе це робив” , – розповідає Тетяна Бойко.

Також експертка зазначила, що оплата комунальних послуг – це також внесок у наближення перемоги у війні та відновлення інфраструктури, який може зробити практично кожен. Тож це питання до свідомості людей.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що  в “Нафтогазі” зафіксували ціни на газ.

Нове на сайті