Вівторок, 5 Липня, 2022
ГоловнаНовиниПенсія за вислугою років у 2022 році: як можна збільшити виплати

Пенсія за вислугою років у 2022 році: як можна збільшити виплати

Этот материал также доступен на русском языке
Щоб збільшити розмір нарахованої пенсії за вислугу років, слід звернутися із заявою до Пенсійного фонду. І на те є законодавчі норми.

Про це повідомив юрист Тарас Підодвірний на своєму сайті, передає finance. ua.

Якщо громадянин України досяг пенсійного віку, має відповідний стаж не менше 29 років, призначену пенсію за вислугу років, але бажає отримувати більші виплати, то йому слід звернутись до територіального відділу Пенсійного фонду.

У ПФУ пенсіонер може мати справу з двома проблемами: з небажанням органу ПФУ призначати пенсію за віком або з неправильним розрахунком пенсії за віком. У таких випадках потрібно звернутися з відповідною позовною заявою до суду, тому що такі дії ПФУ є протиправними і необхідно змушувати орган призначити нову пенсію.

Працівники ПФУ можуть неправильно розрахувати пенсію за віком, якщо у розрахунках неправильно застосовують один із показників пенсії — середню заробітну плату в Україні, з якої сплачені страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням відповідних виплат. Таку середню ЗП визначає Державна служба статистики України, тому вона залежить від розміру ЗП, яку пенсіонер отримував на роботі.

При визначенні розміру пенсії за віком у 2022 році ПФУ застосовує розмір середньої заробітної плати за 2014-2016 роки: 6 186,32 грн, а має застосовувати середню заробітну плату за 2019-2021 у розмірі 10 846,37 грн, – уточн.

Він пояснив, чому ПФУ при призначенні пенсії за віком не застосовує середню ЗП за останні три роки.

За його словами, працівники Пенсійного фонду керуються ч. 3 ст. 44 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в якому зазначається, що при переведенні з одного виду пенсії на іншу за бажанням особи може враховуватися заробітна плата за періоди страхового стажу, зазначені у частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням середнього показника заробітної плати (доходу), що враховується при призначенні попереднього виду пенсії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про порядок виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам.

Нове на сайті