Понеділок, 4 Липня, 2022
ГоловнаНовиниУ Пенсійному фонді назвали 5 важливих умов для дострокового виходу на пенсію

У Пенсійному фонді назвали 5 важливих умов для дострокового виходу на пенсію

Этот материал также доступен на русском языке
30 квітня набув чинності Закон України №2040 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства». Внесено зміни до двох Законів — про спільне обов'язкове державне пенсійне страхування та пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб.

Детальніше про зміни розповіла начальниця Управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в області Любов Кислая в ефірі «Українське радіо . Чернігівська хвиля».

Так, за її словами, закон вирішує багато актуальних питань. По-перше, індексація пенсій державних службовців, осіб місцевого самоврядування, науковців, військовослужбовців. У цьому законі чітко визначено дату проведення індексації – це щороку 1 березня.

А ще, закон врегулював питання дострокового виходу на пенсію людей, які втратили роботу.

Ця норма діяла до 1 січня 2015 року, а потім була скасована. Щоб скористатися правом дострокового виходу на пенсію, необхідно, щоб людина дотримувалася п’яти умов:

  • Перша умова — на момент звільнення людина повинна мати не більше як півтора року до досягнення пенсійного віку, тобто до 60 років.
  • Друге – страховий стаж. Жінка повинна мати страховий стаж не менше 30 років та чоловіки не менше 35 років.
  • Третя умова — щоб звільнення було з ініціативи роботодавця у зв’язку із зміною умов праці. При звільненні має бути запис про або ліквідацію підприємства, або реорганізацію або скорочення штатів.
  • Четверта важлива умова — щоб людина зареєструвалася у службі зайнятості.
  • І державна служба зайнятості має видати довідку, що вони не можуть знайти людині відповідного місця роботи.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як розрахувати розмір майбутньої пенсії.

Нове на сайті