Середа, 28 Лютого, 2024
ГоловнаДомашній адвокатУ яких випадках можлива невиплата зарплати та як відстояти свої права?

У яких випадках можлива невиплата зарплати та як відстояти свої права?

Этот материал также доступен на русском языке
Війна внесла свої корективи до всіх сфер нашого життя. Торкнулися ці зміни та трудових відносин. Але найбільше українців зараз цікавить питання виплати зарплати.

Так, трудові відносини, зокрема й виплата зарплати під час воєнного стану, регламентовані Законом України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”.

Стаття 10 цього закону зокрема регламентує виплату заробленого найманим працівникам і водночас роз’яснює, у яких випадках можлива невиплата зарплати. Законодавчі нюанси роз’яснили в управлінні Держпраці у Полтавській області, пише Business .

Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або інших обставин непереборної сили. Звільнення роботодавця від відповідальності за невчасну оплату праці не звільняє його з обов’язку виплати зарплати.

У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойових дій термін виплати заробітної плати може бути відстроченим до моменту відновлення діяльності підприємства.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні