Середа, 6 Липня, 2022
ГоловнаНовиниАграрні експерти прогнозують жорсткий дефіцит популярного овоча

Аграрні експерти прогнозують жорсткий дефіцит популярного овоча

Этот материал также доступен на русском языке
Через активні бойові дії, а також тимчасову окупацію цього року з продажу можуть зникнути деякі овочі та фрукти. Йдеться про овочеву та садову продукцію, яку зазвичай постачали з південних областей, у тому числі Херсона.

Так, експерти аграрної галузі прогнозують жорсткий дефіцит солодкого перцю. Якщо він і буде у продажу, то ціни будуть просто захмарними.

Причина в тому, що окупована РФ Херсонська область – це один із найбільших аграрних хабів України. Ця область забезпечує більше чверті врожаю солодкого перцю по всій країні, пише gsminfo.

Поки що окупанти не лише блокують сільськогосподарські роботи, а й відбирають уже вирощені овочі у місцевих фермерів. Тому невідомо, чи зможуть українці отримати будь-яку частину звичного врожаю теплолюбних овочів із тимчасово захопленої ворогом території.

За словами Світлани Литвин, аналітика Українського клубу аграрного бізнесу, втрата посівних площ зараз є лише однією з проблем галузі. Більшість українських фермерів зазнають фінансових проблем через втрату ринків збуту, подорожчання добрив та пального. Так що велика кількість овочевих культур стане не лише дефіцитною, а й досить дорогою.

У групі ризику, крім солодкого перцю, виявляться помідори, цибуля, баклажани та капуста. Також у дефіциті будуть кавуни, з вирощування яких лідирує Херсонська область. Навряд чи потрапить на українські ринки та мелітопольська черешня, місто теж перебуває в окупації.

Нове на сайті