Міжнародний день чаю
Чай – це напій із рослини Camellia sinesis . Після води чай є споживаним напоєм у світі. Батьківщиною чаю прийнято вважати північний схід Індії, північ М’янми та південний захід Китаю, однак, точне місце, де вперше виросла ця рослина, невідомо. Існують докази того, що чай споживався у Китаї ще п’ять тисяч років тому.
Виробництво та переробка чаю є основним джерелом засобів для існування для мільйонів сімей у країнах. Крім того, чай є основним джерелом засобів для існування для мільйонів бідних сімей, що живуть у низці найменш розвинених країн.
Чайна промисловість є основним джерелом доходу та експортних надходжень для деяких з найбідніших країн. Будучи галуззю з трудомістким виробництвом, чайна промисловість забезпечує робочі місця, особливо у віддалених та економічно неблагополучних районах.
Споживання чаю може бути корисним для здоров’я та гарного самопочуття завдяки протизапальним та антиоксидантним діям напою, а також його властивостям, що стимулюють схуднення. У багатьох країнах чаювання є культурною традицією.
Міжнародний день Космосу
Щороку 21 травня весь світ відзначає Міжнародний день Космосу. Встановив це свято Ендрю Томас, астронавт із США, у 1998 році. Але найунікальнішим є те, що про це Ендрю Томас оголосив прямо з космосу, коли знаходився на борту орбітальної станції «Мир». Назва цієї станції теж символічна!
Космос – це загадка, яка завжди манила свідомість людей. Адже ми живемо в космосі, і він – навколо нас, навколо нашої дивовижної планети. З ним пов’язане наше існування, тому космос завжди цікавив людей. Він величний і невловимий, він просто незбагненний для людського розуміння! Космос містить у собі неймовірну кількість загадок, і людство протягом усього свого існування намагається заглянути на той бік космічних таємниць.
Всесвітній день культурної різноманітності для діалогу та розвитку
Всесвітній день культурної різноманітності для діалогу та розвитку – міжнародне свято ООН, яке сприяє просуванню питань різноманітності. Відзначається 21 травня.
Генеральна Асамблея ООН проголосила це свято завдяки Універсальній декларації ЮНЕСКО про культурне розмаїття у листопаді 2001 року.
День різноманітності – це можливість допомогти громадам зрозуміти цінність культурної різноманітності та навчитися жити разом у гармонії. Цей день був створений як наслідок руйнування статуй Будди Баміян в Афганістані у 2001 році.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли святкують День пульмонолога.