Ринок праці в Україні зараз переживає кризу через війну з РФ. Поступово люди повертаються на роботу, і значний відсоток працює на нові компанії.
Як краще оформитись на новій роботі? Які негативні наслідки може дати неофіційне працевлаштування? Про це Work.ua розповіла Катерина Дробова, директор рекрутингової компанії Agenda.
Одна з причин, чому неофіційний пристрій може шкодити людині – відсутність фінансового захисту.
Наприклад, коли почався військовий стан, люди, які втратили частину доходу через війну, могли отримати 6500 грн допомоги від держави. Проте її не одержали працівники, оформлені неофіційно.
Також не всі мають гарантії в кризовій ситуації. Деякі компанії намагалися виплачувати зарплати, максимально підтримувати своїх працівників. Але були люди, які не отримали допомоги.
Тому експерт зазначає: щоб під час кризи отримати гарантії та за необхідності захистити свої права, влаштовуватися на роботу потрібно офіційно.
Це дає такі переваги:
Водночас, трудові відносини після закінчення війни в Україні точно будуть переглянуті.
“Однозначно настане час перегляду трудових взаємин. Буде важко, не всі представники бізнесу впораються. Держава має допомогти. Але вихід на офіційні та прозорі відносини між роботодавцем та працівником буде безперечним. До того ж наше майбутнє в Євросоюзі неможливе без дотримання стандартів ЄС”, – зазначила Дробова.
Аналітик компанії Esperio Олександр Болтян розповів про очікування щодо зарплат.
Якщо раніше експерти говорили, що зароблятимуть будівельники, то Болтян каже, що будівельні та ремонтні спеціальності не будуть популярними, бо у повоєнний час грошей у людей буде трохи і витрачати на ремонти та оновлення вони елементарно не зможуть.
На основні потреби заробити зможуть ті, хто створює та продає базові товари та послуги для кожної людини. Орієнтири – магазини, кафе, сфера послуг, краси.
Як каже аналітик, працівникам медичного сектора уріжуть заробітну плату, якщо це приватні клініки, а державний сектор залишиться без змін.
“Гідна оплата буде у тих, хто має дві роботи. Якщо працювати на державних підприємствах, то, як і раніше, вистачатиме лише на найнеобхідніше – їжу, ЖКГ, проїзд. На періодичне оновлення гардеробу доведеться збирати та накопичувати гроші”, – зазначив Болтян.
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…