Такі невтішні дані наводить у своєму макроекономічному та монетарному огляді за квітень 2022 року Нацбанк України. В опитуванні, яке НБУ проводить кожні два тижні, взяли участь 524 підприємства з різних регіонів України, крім АР Крим, а також Донецької та Луганської областей.
За даними Нацбанку, частина підприємств (54%) змушена утримувати менше персоналу, а 34% платити нижчу зарплату, ніж до війни. Частка підприємств, які не змінили зарплату (38%), також знижується.
Так, суттєве зниження зарплати відбулося у секторі торгівлі та будівництва. Крім того, багато підприємств у сфері промисловості та транспорту змушені простоювати, і тому, у кращому випадку, скоротили зарплату своїм працівникам, а в гіршому – відправили людей у відпустку за власний рахунок.
Водночас у сфері послуг, в аграрному секторі та у переробній промисловості у квітні сталося деяке пожвавлення. Відповідно, у цих сферах деяким працівникам навіть підвищили зарплату.
Загалом є деякі позитивні зрушення в економіці країни. За даними Нацбанку, наприкінці квітня в Україні майже вдвічі скоротилася кількість підприємств, які простоювали з початку війни. Нині таких – 17% проти 32%, які були на початку березня. Проте 60% усіх підприємств в Україні працюють із меншим навантаженням, ніж до війни, що негативно впливає на їх прибуток та податкові надходження від них.
Джерело: kontrakty.ua
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…
Про матерів, які чекають на свою дитину з фронту, було написано багато пісень. Однією з…
Багатьом знайомий такий неприємний стан, як судоми, що раптово з'являються. Причини судом різні, іноді вони…
Замість звичних картопляних дерунів спробуємо деруни з айвою. Додавання айви забезпечує дерунам з картоплі приємний…
Заможні сім'ї українців можуть отримувати матеріальну допомогу від держави протягом шести місяців. У розрахунок беруться…