Понеділок, 23 Травня, 2022
ГоловнаНовиниЯку компенсацію чекати за зруйноване житло – чи зможуть українці обирати інші...

Яку компенсацію чекати за зруйноване житло – чи зможуть українці обирати інші міста для життя?

Этот материал также доступен на русском языке
Українці, чиє житло зруйнувала війна, зможуть самі обирати, де вони хочуть отримати нову житлоплощу, але є серйозні нюанси.

Особливості передбачає законопроект №7198 про відшкодування зруйнованого та пошкодженого житла, розповіла співавтор документа, голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк в ефірі телемарафону.

Як українцям видаватимуть нове житло після війни

За її словами, зруйновані приватні будинки будуватимуться на тій самій ділянці, де він розміщувався. Якщо йдеться про квартиру у багатоквартирному будинку, то на цій же ділянці можуть збудувати аналогічну.

“Але ми спеціально не обмежуємо прив’язку до місця проживання – тож люди зможуть самі вибрати населений пункт, де хочуть жити”, – розповіла Олена Шуляк.

У чому каверза?

Однак вибрати абсолютно будь-який населений пункт не вийде, він повинен відповідати населеному пункту, де людина жила до війни, за певними характеристиками, у тому числі:

  • ціні квадратного метра;
  • кількості населення.

“Якщо людина з меншого міста захоче жити, наприклад, у Києві – ми передбачили механізм доплати за житло. Проте ми маємо віру, що люди здебільшого повертаються до своїх будинків”, – зазначила Шуляк.

Як будуватимуть житло

Раніше Шуляк розповіла, що після війни принцип будівництва додому зміниться, більшу увагу приділять безпеці, а всі проекти будуть перероблені.

З її слів, у нових будинках з’являться обов’язкові бомбосховища, як в Ізраїлі.

Раніше ми розповідали, що нове житло для переселенців будуватимуть із застосуванням технологій швидкого будівництва.

Нове на сайті