П’ятниця, 20 Травня, 2022
ГоловнаНовиниВ акваторіях Чорного та Азовського морів є загроза застосування ракетного озброєння, -...

В акваторіях Чорного та Азовського морів є загроза застосування ракетного озброєння, – Генштаб ЗСУ

Этот материал также доступен на русском языке
Почалася сорок восьма доба героїчного протистояння Українського народу російському військовому вторгненню. Йде повномасштабна збройна агресія РФ проти нашої держави.

Оперативна інформація станом на 06.00 12.04.2022 з російського вторгнення

Ворог намагається завершити перегрупування та переміщення підрозділів у райони зосередження у Білгородській та Воронезькій областях РФ, а також перебазування авіації повітряно-космічних сил на аеродроми, що знаходяться в безпосередній близькості від східних кордонів України.

Російські окупанти, нехтуючи нормами Міжнародного гуманітарного права, продовжують використовувати тактику розміщення техніки та живої сили безпосередньо у житловій забудові. Так, на тимчасово зайнятих територіях Запорізької та Херсонської області окупанти використовують приміщення аграрних підприємств, об’єкти енергетичної та соціальної інфраструктури, центральні райони населених пунктів. Відзначено випадки ведення ворогом бойових дій у цивільному одязі.

На Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не робив. Зміни у положенні та діях підрозділів ворога на зазначених напрямках не зафіксовані.

На Сіверському напрямку противник завершує передислокацію окремих підрозділів у східну операційну зону. Продовжується переміщення підрозділів 41 загальновійськової армії Центрального військового округу до певних районів у Білгородській та Воронезькій областях.

На Слобожанському напрямку війська противника продовжують часткове блокування міста Харкова. У районі міста Ізюм ворог веде бойові дії силами окремих підрозділів зі складу 1-ї танкової та 20-ї загальновійськової армії.

Проводить повітряну розвідку виявлення позицій підрозділів наших військ та визначення маршрутів їх висування.

У Донецькому та Таврійському напрямах супротивник веде бойові дії та утримує певні рубежі силами зі складу Південного військового округу.

Переміщення додаткових підрозділів для проведення бойових дій на території України.

Виявлено ознаки посилення системи протиповітряної оборони в районах населених пунктів Мелітополь та Іловайськ. Ймовірно, надалі противник намагатиметься взяти під контроль місто Маріуполь, опанувати Попасну та вести наступ у Кураховому з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області.

На Південнобузькому напрямку ворог утримує певні рубежі силами підрозділів із складу Південного військового округу. Здійснює поповнення регулярних втрат у живій силі та техніці. Намагається забезпечити живучість своїх пунктів управління. Противник не залишає спроб закріпитись на адміністративних кордонах Херсонської області.

В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання щодо ізоляції району ведення бойових дій, розвідки, вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Зберігається загроза застосування ворогом ракетного озброєння.

На території Донецької та Луганської областей нашими воїнами за минулу добу відбито шість атак ворога, знищено чотири танки, п’ять одиниць броньованої, двадцять шість одиниць автомобільної техніки та вісім артилерійських систем супротивника.

Угрупуванням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу вражено сім повітряних цілей: один літак, два вертольоти і чотири безпілотні літальні апарати.

Нагадаємо, раніше ми публікували оперативну інформацію станом на 47 добу війни.

Нове на сайті