Про це в ефірі національного телемарафону заявила перший віце-прем’єр-міністр-міністр економіки Юлія Свириденко.
“Інфраструктурні втрати є одними з найбільших, вони обчислюються нами у суму 119 млрд доларів. Це – зруйновані дороги, пошкоджені залізничні вокзали, аеропорти та інші об’єкти. Звичайно, об’єкти критичної інфраструктури теж будуть доповнені до цього списку, там, на жаль, втрати будуть значні”, – сказала вона.
Також вона додала, що на сьогодні втрати економіки від війни вже перевищили 500 млрд доларів.
“Ми зазнаємо цих втрат кожен день. По суті, 564,9 млрд доларів – це сума одноразових втрат, яку Міністерство економіки разом з Офісом президента, економічними та аналітичними центрами збирає, аналізуючи по сферах – де у нас втрачені інфраструктура, цивільні об’єкти, дороги, мости. Зрозуміло, що ця цифра буде змінюватися”, – сказала вона.
Також вона додала, що Україна втратить значну долю валового внутрішнього продукту, який планувалося виробити до 2030 року.
“Маємо проаналізувати, скільки втратила українська економіка або недоотримала, виходячи з тих планів, з тієї лінії росту, яка була запланована до 2030 року, коли ми очікували певний рівень ВВП, а зараз розуміємо, що зараз падіння складе 1,2 трлн доларів”, – сказала вона.
Джерело: unian
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…