Про це повідомляє agroreview.com. Через відсутність експорту з України, викликаного блокуванням портів та іншими факторами, у світі буде відчутним дефіцит соняшникової олії, м’яса птиці та деяких інших сільськогосподарських товарів.
«Посів уже зірвано – на півдні терміни багатьох робіт закінчуються. Фермери намагаються щось робити, але вони відрізані від постачання паливно-мастильних матеріалів, добрив, насіння, засобів захисту рослин (ЗЗР). Багато полів знищені військовою технікою рашистів. Знищено сховища, сільгосптехніка тощо. Окупанти також активно відбирають у них техніку та засоби… Тому не варто думати, що у 2022 році Україна експортуватиме у значних обсягах щось із агропродукції», – зазначив Андрій Ярмак.
За словами Андрія Ярмака, світ очікує не лише на дефіцит олії, кормів для тварин, а значить і на м’ясо, а й у цілому на дефіцит їжі. Через подорожчання енергоресурсів дорожчають добрива. Аграрії застосовуватимуть їх у менших обсягах, а отже, і врожаї будуть меншими. Значну частину кукурудзи, яку можна було переробити на корми, застосують для виробництва біопалива. Усі ці та інші фактори призведуть до посилення проблеми голоду у світі. Найбільше постраждають деякі країни Азії та Африки. Втім, дефіцит певних груп продуктів буде відчутним і в країнах ЄС, і в усьому світі.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи вистачить Україні цукру.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…