Новини

Чому так складно навчання у дорослому віці: нейробіолог зі Стенфорда відкриває жорстоку правду

Нейробіолог зі Стенфорда Ендрю Губерман дав вичерпну відповідь на питання, що не так з нашим мозком, якщо навіть вивчення нової мови перетворюється на неї на настільки серйозне випробування? І тепер можна сказати, що є і хороша, і погана новина для всіх, хто хоче освоїти якусь нову навичку або вміння у дорослому віці.

Насправді з мозком дорослої людини все гаразд, навіть для похилого віку. Справа швидше в тому, що в міру того, як ми дорослішаємо і старіємо, хімія нашого мозку змінюється цілком певним чином, і тому нам так легко вчитися чогось нового, поки ми діти, і так складно це робити вже в дорослому віці.

«Мати-природа створила нас таким чином, щоб ми засвоїли всі навички, які потрібні нам для виживання, вижили досить довго, щоб мати потомство, а після померли», – каже Губерман, розкриваючи нам жорстоку істину щодо навчання новим навичкам у віці за 30 років. . Простіше кажучи, мозок дорослої людини не «заточений» під навчання чогось нового. Коли ви стали дорослими, ваш мозок значно підходить для реалізації і втілення в життя того, що ви вже знаєте.

На перший погляд, коментар Губермана може здатися трохи похмурим, але він одночасно і заспокійливий. Якщо ваш мозок так вперто чинить опір новій мові, все гаразд. Справа лише в тому, що отримання нових знань у дорослому віці є дорослого набагато складнішим, ніж у дитинстві – як, власне, і практично для всіх інших людей.

Ну а тепер перейдемо до хорошої новини… Незважаючи на це, ви все одно можете змусити себе засвоїти нові знання та вміння, які вам дійсно потрібні – просто не чекайте, що вам буде легко і комфортно. Довгий та цікавий випуск подкасту Джо Рогана, гостем у якому був нейробіолог зі Стенфорда Ендрю Губерман, присвячений досить докладному обговоренню біохімії мозку та того, що на неї впливає, а також безлічі інших цікавих тем, але найважливіше повідомлення, яке з нього можна винести. це слова Губермана про те, що будь-яке серйозне навчання чогось нового у дорослому віці вимагає від нас двох основних кроків.

Максимально зосередьтеся на майбутньому вам завданні

– Так, щоб навіть стало від цього некомфортно.

«Якщо ви дійсно хочете навчитися чогось нового у дорослому віці, ви повинні змінити свій мозок у потрібному напрямку, а це вимагатиме від вас високого рівня концентрації та залученості. Без цього вам не обійтися», – стверджує Губерман.

Від вас потрібно настільки високий рівень концентрації, що від цього вам стане вкрай незатишно, так як у дорослому віці для того, щоб просигналізувати вашому мозку, що з’явилося щось досить важливе, що цю інформацію потрібно вивчити і засвоїти, ваше тіло використовує адреналін. за що ви відчуваєте нервове збудження і сидите, наче на голках. Це настільки некомфортно, що більшість людей здається вже на цьому етапі, але якщо ви дійсно хочете змінити свій мозок, ви повинні бути затятими.

Гарненько відпочиньте

Після того, як ви змусите себе подолати цей дискомфорт, і почнете практикуватися в тому, що вам потрібно освоїти, або, скажімо, засядете за підручники, знайте – ви лише на півдорозі до знань. Для того, щоб закріпити засвоєні вами знання в короткостроковій та довгостроковій пам’яті, вашому мозку потрібна ще одна хімічна речовина під назвою ацетилхолін. І для того щоб організм виробив його в достатній кількості, ви повинні добре відпочити.

«Велика частка змін, що відбуваються у структурах мозку завдяки засвоєнню нових знань, відбувається саме під час глибокої фази сну, – каже Губерман. – Але вони можуть відбуватися і під час короткострокового денного сну, і навіть у періоди звичайного відпочинку, коли ви розслабляєтеся і намагаєтеся просто відпустити свої думки у вільний політ».

Новое на сайте

  • Новини

В Україні планують заборонити спам-дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42
  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56