Першу обробку рослин проводять ще до розпускання бруньок, але після санітарної обрізки та очищення кущів від рослинного сміття.
Ретельно огляньте ягідник: здуття у формі кулі або веретена, що утворилися на гілках, можуть бути місцями зимівлі шкідників. Тому пагони з такими наростами акуратно видаліть за допомогою гострого секатора та спалить.
Для профілактики грибкових захворювань навесні обприскуйте кущі малини 1%-ої бордоської рідиною. При цьому рекомендується також розпушити землю в пристовбурових колах рослин на глибину 5-10 см і ретельно обприскати її при обробці крони кущів.
Від антракнозу малину ранньою весною обробляють препаратами Профі, Чистофлор, а від сірої гнилі – 3%-вим розчином бордоської рідини, Фітоспорином, Скором.
При ураженні кущів іржею проводьте ранньовесняне обприскування бруньок препаратами Абіга-Пік, Бактофіт, Топаз.
Від стеблової мухи та малинного жука посадки малини обприскують біопрепаратом Фітоверм, а також Іскрою, Інта-Віром, Кінміксом (за інструкцією). Для захисту кущів від павутинного кліща використовують той же Фітоверм та Антикліщ.
Якщо на малиннику з’явилися ознаки малинної галиці , уражені стебла вирізають та спалюють. Щоб на кущах не оселилися нові особини комах-шкідників, ґрунт ретельно перекопують і обробляють розчином Фуфанона-Нова (15-20 мл на 10 л води). Цим препаратом обприскують гілки кущів: на кожну рослину витрачають по 200 мл розчину.
Надалі під час цвітіння та формування зав’язей регулярно оглядайте рослини та видаляйте всі уражені хворобами та шкідниками пагони малини.
Читайте також: