Так, якщо минулого року на ваших яблунях спостерігалася плодова гниль або їм дошкуляла парша, то з ранньої весни без профілактичних обробок просто не обійтися.
Вперше яблуні обприскують у фазі зеленого конуса сумішшю з рівних частин розчинів фунгіцидів Хорус та Топаз та інсектициду Актара (або Енжіо), приготованих у рекомендованих пропорціях.
Другий раз у фазі рожевого бутону – розчином без Актари (препарат токсичний для бджіл), краще застосувати Каліпсо або Кораген.
Втретє – після цвітіння сумішшю фунгіцидів Скор та Топаз (або Топсин-М) та одного з інсектицидів: Матч, Люфокс, Актара.
При цьому слід знати, що Хорус не рекомендується застосовувати при температурі вище +25 ° С, він ефективний при низьких температурах – від +5 ° С до +10 ° С.
Варто також зауважити, що позбавитися від парші досить важко. Тому профілактичні обробки слід проводити протягом кількох років поспіль. До речі, можна скористатися «народним» рецептом – одна пачка харчової йодованої солі на 10 л води. Обробити уражені яблуні потрібно до розпускання бруньок.
Читайте також:
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…