Проте зростання випуску перероблених харчових продуктів, стрімка урбанізація та зміни у способі життя призвели до зрушень у режимі харчування.
Населення споживає більше харчових продуктів з високим вмістом енергії, насичених жирів, трансжирів, вільних цукрів або солі/натрію, і багато хто не вживає в їжу достатньо фруктів, овочів та харчової клітковини, наприклад цілісних злаків.
Вживання в їжу принаймні 5 порцій або 400 г фруктів та овочів на день скорочує ризик НІЗ та сприяє забезпеченню належного надходження в організм клітковини.
Для покращення споживання фруктів та овочів ви можете:
Скорочення сумарного споживання жирів до 30% від сумарної енергії сприяє запобіганню хворого набору ваги серед дорослих.
Крім того, ризик розвитку НІЗ знижується в результаті скорочення насичених жирів до менше 10% від сумарної енергії, а трансжирів до менше 1% від сумарної енергії та їх заміни ненасиченими жирами, що містяться в олії.
Надходження жирів можна скоротити :
Більшість людей вживають надто багато натрію у вигляді солі (відповідає в середньому 9-12 г солі на день) та недостатньо калію. Високе споживання солі та недостатнє надходження в організм калію (менше 3,5 г) сприяють високому кров’яному тиску, що підвищує ризик хвороби серця та інсульту.
1,7 мільйона випадків смерті можна було б щорічно запобігти у разі скорочення споживання солі до рекомендованого рівня менше ніж 5 г на день.
Люди часто не уявляють, скільки солі на день вони споживають. У багатьох країнах більша частина солі надходить в оброблених харчових продуктах (наприклад, у готових стравах, перероблених м’ясних продуктах, наприклад, беконі, шинці та салямі, сирі та солоних закусочних продуктах) або в харчових продуктах, що споживаються у великих кількостях (наприклад, хлібі) . Сіль також додають в їжу при її приготуванні (наприклад, бульйон, бульйонні кубики) або на столі (наприклад, у вигляді столової солі, соєвого соусу і рибного соусу).
Споживання солі можна скоротити:
Деякі виробники харчових продуктів вносять зміни до рецептури, щоб скоротити вміст солі у своїх продуктах, і рекомендується читати етикетки на харчових продуктах, щоб перевірити, скільки в них міститься натрію.
Споживання калію, який може пом’якшити негативні наслідки підвищеного споживання натрію для кров’яного тиску, може зрости внаслідок споживання фруктів та овочів.
Фактичні дані вказують на те, що надходження вільних цукрів до організму дорослих та дітей не повинно перевищувати 10% від сумарної енергії, і що скорочення до менш ніж 5% від сумарної енергії забезпечує додатковий позитивний ефект для здоров’я. Вільними цукроми є всі цукри, що додаються в харчові продукти або напої виробником, кухарем або споживачем, а також усі цукру, які природно містяться в меді, сиропі, фруктових соках та концентрованих фруктових соках.
Надходження в організм цукру можна скоротити:
Споживання вільних цукрів підвищує ризик карієсу зубів (руйнування зубів). Надлишкові калорії від харчових продуктів і напоїв, багатих на вільні цукри, також сприяють хворому набору ваги, що може призвести до надмірної ваги та ожиріння.
Читайте також
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…