Про це розповів заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, академік Національної академії наук України Микола Пугачов.
«Понад 80% в експорті припадає на олію та жири, зернові та олійні культури, залишки переробної промисловості. Минулого року всі названі товарні групи продемонстрували зростання у вартісному вираженні, вплинув на нарощування нашого загального аграрного експорту в це регіональне угруповання», — повідомив Микола Пугачов.
Найбільше до ЄС з України минулого року ввозили:
У 2021 році Україні вдалося повністю вичерпати квоти на безмитні поставки до країн Євросоюзу меду, яблучного та виноградного соків, ячмінної крупи та борошна, консервованих томатів, обробленого крохмалю, оброблених продуктів із зерна, яєць та м’яса птиці.
У січні 2022 року повністю використано квоту на мед. Загалом Україні вдалося суттєво покращити показники агропродовольчого експорту в 2021 році, успішно пристосувавшись до роботи на зовнішніх ринках в умовах пандемії коронавірусу Covid-19.
Щодо перспектив у 2022 році, то вони виглядають сприятливо в умовах соціально-економічної стабільності в Україні та основних наших державах-партнерах, хорошого врожаю культур, які формують вітчизняний експорт, та відсутності різких змін світової ринкової кон’юнктури, підсумував Микола Пугачов.
Читайте також:
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…