У 2018 році споживачі газу в деяких областях стали отримувати платіжки з величезними сумами заборгованості – газовики нарахували їм доплату за «приведення обсягу палива до стандартних умов вимірювання» з грудня 2015 року. Саме у 2015 році набув чинності закон про ринок газу, який передбачав відповідну доплату.
Стандартними умовами постачання газу вважаються: температура повітря плюс 20 градусів та атмосферний тиск 760 мм ртутного стовпа. Але у зимовий період газ стискається, а влітку розширюється. І щоб привести обсяг палива у зазначені умови, показання лічильника множать на відповідний коефіцієнт, що коливається від 0,97 до 1,08, залежно від календарного місяця. Взимку використовуються підвищені коефіцієнти, за рахунок чого й оплата за газ вища, а влітку – навпаки.
Свого часу Національна комісія (НКРЕКУ) заборонила проводити донарахування за коефіцієнтом побутових споживачів, заявивши, що температурна різниця вже врахована у тарифах. Проте споживачі в судах опротестовували ці донарахування. А газовики подавали апеляції.
Рішення не на користь споживачів затвердив Верховний Суд у листопаді 2021 року – доплату за приведення до стандартних умов (температурні коефіцієнти) було визнано законною. Наразі облгази на законних підставах матимуть право стягнути борги.
Нагадуємо, що з 1 січня 2021 року «температурні коефіцієнти» включені до тарифу на розподіл газу, тобто – до абонплати.
Раніше ми писали, що Денис Шмигаль прояснив ситуацію з тарифами на комунальні послуги в Україні.
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…