Середа, 18 Травня, 2022
ГоловнаНовиниСтали відомі причини рекордного зростання цін на цибулю в Україні

Стали відомі причини рекордного зростання цін на цибулю в Україні

Этот материал также доступен на русском языке
Фахівці пояснили, чому ціни на цибулю в Україні злетіли

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) заявляє, що в січні 2022 року порівняно з січнем 2021 року середня споживча ціна на ріпчасту цибулю зросла на 72% до 14,74 гривні/кг, на зелену цибулю – на 27% до 24 3 гривні/100 грам.

“У січні 2022 року середня ціна на цибулю ріпчасту становить близько 14,74 гривні за кг, що на 72% вище за аналогічний показник минулого року”, – повідомила аналітикиня УКАБу Світлана Литвин .

За її словами, найчастіше виробники під час ухвалення рішення про посадку певної культури беруть до уваги рентабельність виробництва попереднього року.

Також, за її словами, 2020 не можна назвати вдалим, адже ціна на цибулю врожаю 2020 скоротилася практично на 50% у порівнянні з попереднім роком.

“Це і призвело до скорочення посівних площ під даною культурою та зменшення пропозиції на ринку, а відповідно і до зростання цін цього року. Додатковим фактором впливу на зростання вартості ріпчастої цибулі стало в тому числі і недавнє зростання цін на енергоносії, через яке збільшується вартість зберігання вже вирощеної цибулі”, – додала аналітикиня УКАБу.

Литвин зазначила, що ціна на цибулю ріпчасту може знизитися в міру надходження врожаю нового року, проте прогнозувати темпи зниження поки що рано, бо ще навіть не почався процес посіву.

Також аналітикиня повідомила, що в січні 2022 року середня ціна на зелену цибулю на полицях супермаркетів становить 24,3 гривні за 100 г, що на 27% вище за аналогічний показник минулого року.

Вона наголосила, що в зимовий період зелена цибуля вирощується у теплицях, а зростання вартості енергоносіїв збільшує собівартість виробництва та змушує виробників підвищувати ціни.

Литвин повідомила, що зниження ціни зеленої цибулі слід очікувати з настанням тепла та переходом вирощування даної культури з теплиць на відкритому ґрунті.

“Однак розраховувати на значне зниження ціни не варто, тому що зараз спостерігається суттєве зростання насіннєвого матеріалу, добрив та засобів захисту. Тому орієнтовно у квітні 2022 року ціна на полицях супермаркетів може опуститися до 18-20 гривень за 100 г”, – додала Литвин.

Нове на сайті