Головний показник – це калорійність дров, тобто, скільки вони виділяють тепла при згорянні однакової кількості матеріалу.
У данному разі пальма першості у дуба. Такі дрова мають тепловіддачу близько 2,100 кВт/год. на 1 кубометр. Перевагою дуба є те, що він повільно горить і майже не містить смол, через які на димарі осідає сажа. Однак є у дубових дров і недолік – ціна, яка є однією з найвищих на популярні в Україні породи дерева.
Не менш популярні і березові дрова, вони помітно дешевші за дубові і практично не поступаються по тепловіддачі – 1,900 кВт/год на 1 кубометр, але в той же час краще сосни та осики.
Береза теж горить рівно і плавно, але на відміну від дуба виділяє смолисті речовини у значних обсягах, які осідають у димарі та на легенях людини.
Рідше для опалення використовують сосну, оскільки вміст у ній смоли рекордний, і через це дрова не тільки чадять, а й стріляють гарячим вугіллям. Тепловіддача деревини становить 1600 кВт/год на 1 кубометр.
Погано горить тополя, хоча є досить поширеним видом дров. Такі породи часто додають у так званий мікс і змішують з вербою або вільхою.
Тепловіддача тополі становить 1,200 кВт/год на 1 кубометр, верби – 1,400 кВт/год на 1 кубометр, вільхи – 1,500 кВт/год на 1 кубометр.
В середньому на опалення будинку площею 60 квадратних метрів на зиму потрібно близько 5-6 кубометрів дубових дров, інших порід із меншою тепловіддачею знадобиться більше.
Звичайно, ця цифра може трохи змінюватись в залежності від утеплення будинку та того, наскільки холодною буде зима.
Читайте також:
Джерело: segodnya.ua
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…