Неділя, 23 Січня, 2022
ГоловнаНовиниЯкі документи потрібні для оформлення пенсії в Україні в 2022 році?

Які документи потрібні для оформлення пенсії в Україні в 2022 році?

Этот материал также доступен на русском языке
Громадяни України можуть вийти на пенсію при досягненні необхідного пенсійного віку та за наявності достатнього страхового стажу. Якщо встигнути подати документи, пенсію можуть призначити з першого дня виходу на заслужений відпочинок.

В Україні поки що діє солідарна система пенсійних виплат. Пенсіонер протягом багатьох років сплачує податки до Пенсійного фонду, а після досягнення пенсійного віку отримує виплати.

Отже, вийти на заслужений відпочинок можна, досягнувши необхідного пенсійного віку та за наявності достатнього страхового стажу.

У 2022 році потрібно не менше 28 років стажу роботи. А потрібний вік для виходу на пенсію – 60 років.

Звернутися до Пенсійного фонду для призначення пенсії можна у будь-який час, після виникнення права на її отримання. Але краще зробити це раніше, щоб виплати йому призначили наступного дня після настання пенсійного віку.

Які документи необхідні для оформлення пенсії?

 • заява встановленої форми;
 • паспорт (оригінал та ксерокопія);
 • документи про місце проживання (реєстрацію) пенсіонера;
 • свідоцтво про народження дітей (за потреби);
 • свідоцтво про шлюб (за потреби, оригінал + ксерокс);
 • заяву та номер розрахункового рахунку в уповноваженій установі банку;
 • трудова книжка (оригінал та ксерокопія) та інші документи про трудовий стаж;
 • ІПН або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • довідка з військкомату про проходження військової служби, військовий квиток (за потреби);
 • диплом та інші документи, що підтверджують періоди навчання на денному відділенні до 01.01.2004 (оригінал та ксерокопія);
 • за бажанням пенсіонера та за підтвердженням первинними документами довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців поспіль до 30.06.2000 року, незалежно від перерв.

Деякі з цих документів можна отримати в електронній формі в рамках проекту е-пенсії або на порталі “Дія”.

Як оформити пенсію дистанційно?

Буває так, що через деякі причини пенсіонер не може особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації) для оформлення пенсійних виплат. Тоді натомість це може зробити його офіційний представник. Для цього необхідно оформити спеціальну довіреність, яка має бути засвідчена нотаріусом. Якщо українець перебуває за кордоном та оформляє довіреність, то її треба завірити штампом “Apostille” у консульських установах. Також до документів, виданих іноземною мовою, повинен додаватися їхній переклад, нотаріально засвідчений. Законний представник пенсіонера має зібрати ті самі документи для оформлення виплат.

Читайте також:

Джерело: segodnya.ua

Нове на сайті