Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаДозвілля6 простих правил, які допомагають невротикам полегшити собі життя

6 простих правил, які допомагають невротикам полегшити собі життя

Этот материал также доступен на русском языке
Похмурі дні не можуть бути звичайним явищем.

Михайло Лабковський не приховує, що став психологом, аби розібратися зі своїми проблемами. І він стверджує, що це йому вдалося. В результаті 30-річного досвіду та спостережень він сформулював шість правил, які, на його думку, можуть допомогти впоратися з невротичною поведінкою.

Вони також корисні всім, хто хоче поліпшити своє повсякденне життя.

Правило 6. Роби лише те, що хочеш

Це головне правило. Робіть лише те, що ви дійсно хочете робити. Звучить майже неможливо, але це працює в будь-якій ситуації, будь то повсякденне (Що приготувати на вечерю?) або рішення, що змінюють життя (Чи я маю змінити свою професію? Чи повинні ми одружитися? Чи повинні ми мати дитину?). Запитайте себе, чого ви хочете, та прислухайтеся до свого серця.

Якщо ви хочете виростити самотню дитину зі стійкою психікою, цю навичку потрібно виховувати з народження – питання на кшталт “Що ти хочеш зараз робити?”, “Що ти хочеш одягти?”, “Що ти хочеш одягти? їсти?” – Це перші кроки.

Правило 5: Не роби того, чого не хочеш

За словами Лабковського, поступки та компроміси — це головне, що руйнує наше психічне та навіть фізичне здоров’я. Думка «не хочу, а треба» найшкідливіша, на його думку. Уникайте робити те, чого ви не хочете робити. Багато речей, які ви приймаєте як нав’язані ззовні, насправді є вашим власним вибором.

Правило 4. Не мовчи, якщо тобі щось не подобається

Типова поведінка невротика – накопичувати образу, потім страждати і сперечатися з уявним супротивником у своїй голові. Для всіх корисніше і здоровіше навчитися говорити: Ні, мені це не подобається. Не говори зі мною так». За словами Лабковського, це слід сказати один раз. Якщо реакції не буде, таких відносин краще уникати.

Правило 3. Не відповідайте, якщо вас не запитують

Висловлювання на кшталт «Ти жахливий!», «Мені набридло…» тощо не є питаннями. Ви не повинні на них відповідати. Проте, зазвичай, вони провокують людей на відповідь. Наприклад, «Що сталося? Чому ви скаржитесь? Ви повинні розуміти, що подібні заяви є маніпулятивними фразами, що використовуються невротиками. Лабковський радить не відповідати, або відповідати за правилом 4 – “Мені не подобається, що ти так зі мною розмовляєш”.

Правило 2. Відповідайте лише на запитання

Якщо вам запитують, а ви тільки відповідаєте на нього, ви впевнена в собі людина. Будь-яке додаткове пояснення чи роз’яснення можна витлумачити як виправдання. Якщо комусь потрібні подробиці, поставлять додаткові запитання.

Правило 1. Говоріть тільки за себе, коли сперечаєтеся

Основний принцип полягає в тому, щоб пояснити, які ваші почуття та очікування щодо того, як інші будуть ставитись до вас. Це правило не викликає конфліктів, адже таким чином ви не сперечаєтеся з партнером — просто говоріть про себе та свої почуття.

Лабковський переконаний:
якщо дотримуватися цих правил протягом півроку, позитивні зміни гарантовані.

Читайте також:

Нове на сайті