Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаНовиниБерезнева індексація пенсій: скільки додадуть і кому?

Березнева індексація пенсій: скільки додадуть і кому?

Этот материал также доступен на русском языке
У Мінсоцполітики прогнозують, що розмір середньої пенсії у січні становитиме чотири тисячі гривень. Більше того – протягом року виплата зростатиме. Підвищення планують проводити у 12 етапів.

Наступного підвищення пенсій слід чекати з 1 березня 2022 року. У першому місяці весни пройде індексація пенсій. Вона стосуватиметься непрацюючих пенсіонерів, а перерахунок буде індивідуальним. Сума зростання прив’язана до зростання середньої заробітної плати в Україні та інфляції. Цей перерахунок буде автоматичним. Українцям не потрібно звертатися до органів Пенсійного фонду. Під індексацію підпадуть деякі категорії пенсіонерів, виключених зі списку на індексацію у 2017 році.

З 1 березня індексують надбавки за вік. Отже, пенсіонери віком від 80 років отримуватимуть по 500 грн на місяць, а пенсіонери 75-80 років – по 400 грн.

А ось працюючі пенсіонери на індексацію пенсій можуть розраховувати з 1 квітня 2022 року. Ці виплати також будуть індивідуальні, в них враховують поточну зарплату пенсіонера та отриманий страховий стаж.

Читайте також:

Нове на сайті