Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаГрошіНовий спосіб крадіжки грошей з карток ПриватБанку: дізнайтеся, як захистити свої заощадження

Новий спосіб крадіжки грошей з карток ПриватБанку: дізнайтеся, як захистити свої заощадження

Этот материал также доступен на русском языке
ПриватБанк – найбільший та найпопулярніший банк в Україні.

Не дивно, що він не лише приваблює до себе нових клієнтів, але й притягує шахраїв. Причому їх методи стають дедалі витонченішими. Якби за винахід нових шахрайських схем преміювали, то зломщики банківських карток давно були б нобелівськими лауреатами, повідомляє Today.ua.

Аферисти вигадали новий спосіб проникнення в карти клієнтів Приватбанку

Цей спосіб полягає в заміні SIM-картки. Мобільні оператори мають відомості лише про тих клієнтів, які підключені на контракт. Проте більшість абонентів користуються щомісячною передоплатою і про них оператори нічого не знають. Їхні номери залишаються безіменними.

Змінити SIM-карту для таких клієнтів – нічого простішого. Цим і користуються шахраї. Отримавши доступ до SIM-картки, вони автоматично отримують і доступ до всіх повідомлень, що надходять від ПриватБанку, а також до мобільного додатку Приват24 і, відповідно, до управління вашими грошима.

Щоб ускладнити шахраям доступ до ваших заощаджень, ПриватБанк радить:

  • брати карти з чіпом, тому що його складніше копіювати;
  • замовляти іменну картку, але з обов’язковим PIN-кодом;
  • встановити ліміт на оплату карткою в інтернеті та збільшувати його лише при покупці.

Однак цих заходів недостатньо для того, щоб бути впевненими у збереженні ваших грошей на карті. Тому потрібно вжити і власних заходів для захисту ваших заощаджень від аферистів.

Фахівці дали поради, як максимально убезпечити картку ПриватБанку чи іншого банку.

Використання двофакторної автентифікації чи ідентифікації. При цьому методі ви отримаєте доступ до вашої картки лише після дворазової ідентифікації особи. Наприклад, банк надішле вам SMS-повідомлення з одноразовим кодом, який потрібно буде ввести перш, ніж увійти в інтернет-банкінг.

Складний PIN-код на смартфоні. Не слід користуватися PIN-кодом із чотирьох однакових цифр. Придумайте щось складніше. Тоді у разі викрадення вашого телефону зловмисникам буде складно отримати доступ до нього, а у вас з’явиться час, щоб заблокувати свої банківські картки.

PIN-код на Вашій SIM-картці. Цим взагалі майже ніхто не користується. А даремно! Встановивши пароль, ви зробите її практично недоступною для зловмисників.

Використання функції розпізнавання обличчя або сканера відбитка пальця. Такий спосіб захисту передбачено у багатьох нових смартфонах. Обійти його практично неможливо. Тому, якщо ви скористаєтеся у такий спосіб, викрадачі точно не зможуть отримати доступ до вашої карти.

Вимкнення відображення вхідних повідомлень на екрані. Навіть коли ваш телефон заблокований, на його екрані можна прочитати вхідні повідомлення. Щоб їх не міг прочитати хтось сторонній, потрібно просто відключити цю функцію в налаштуваннях.

Відв’язування картки ПриватБанку від номера телефону. Якщо на вашій карті лежить велика сума грошей, краще це зробити обов’язково. Тоді через ваш телефон шахраї не зможуть потрапити до вашого інтернет-банкінгу.

І, звичайно, не можна забувати про інші правила, які мають стати абеткою користувача інтернет-банкінгу:

  • встановлюйте у себе лише ліцензійні програми та регулярно їх оновлюйте;
  • не проходьте за підозрілими посиланнями та не клацайте на підозрілі повідомлення;
  • не відкривайте вкладення від сторонніх осіб;
  • використовуйте антивірусні програми.

Раніше ми писали, як не стати жертвою електронних грабіжників у святкові дні.

Джерело: internetua

Нове на сайті