Неділя, 23 Січня, 2022
ГоловнаДомашній адвокатКому в Україні заборонено укладати шлюб?

Кому в Україні заборонено укладати шлюб?

Этот материал также доступен на русском языке
У Міністерстві юстиції України нагадали про правила укладення шлюбу та назвали випадки, коли одруження заборонено.

Про це йдеться на сторінці Міністерства у Фейсбуці.

Шлюбний вік для чоловіків та жінок в Україні встановлюється у віці 18 років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, повинні досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

За заявою особи, яка досягла 16 років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Шлюб в Україні ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примус жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Хто не може одружуватися?

Не менш важливою умовою при одруженні є встановлення спорідненості.

Стаття 26 Сімейного кодексу чітко встановлює коло осіб, які не можуть одружуватися між собою:

  • особи, які є родичами прямої лінії спорідненості;
  • рідні (повнорідні, неповнорідні) брат та сестра. Повнорідні брати та сестри, які мають спільних батьків. Неповнорідні брати та сестри, які мають спільну матір чи спільного батька;
  • двоюрідні брат і сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;
  • усиновлювач та усиновлена ним дитина (шлюб між ними може бути зареєстрований тільки при скасуванні усиновлення). За рішенням суду може бути надано право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою нею дитиною, а також між дітьми, усиновленими нею.

Читайте також:

Нове на сайті