Середа, 26 Січня, 2022
ГоловнаДомашня енциклопедіяЯк ходити в ожеледицю, щоб не впасти?

Як ходити в ожеледицю, щоб не впасти?

Этот материал также доступен на русском языке
Що робити, щоб не посковзнутися на слизькому льоду? Є правила пішого пересування в ожеледицю, які допоможуть уникнути потрапляння до травмпункту.

Дотримуйтеся цих правил

1. Трохи зігніть ноги, не напружуйте коліна, дріботіть, наступаючи на всю підошву.

2. Не ходіть швидко, не піднімайте ноги високо. Що дрібніший крок, то краще. У найнебезпечніших місцях можна потихеньку ковзати.

3. Ніколи не тримайте в ожеледицю руки в кишенях. Падіння в цьому разі загрожує серйозними травмами. Трохи розведіть руки в боки і балансуйте.

4. Посковзнулися – присядьте. Якщо й упадете, то вже з меншої висоти. Відкиньте все, що у вас у руках: пакети або сумку. Махайте руками – що дужче, то краще. Це допомагає втриматися на ногах.

5. Літнім людям бажано взяти з собою ціпок з гумовим наконечником або спеціальну палицю з загостреними шипами.

Як правильно одягтися?

• Найкраще в ожеледицю взувати чоботи або черевики з каблуком не вище 3-4 см, з широким носом, товстою рифленою підошвою зі змішаним протектором (коли великий малюнок поєднується з дрібним). Літнім людям краще надіти спеціальні насадки – льодоступи.
• Одяг не мусить сковувати рухи та ускладнювати огляд. Не беріть із собою важкі сумки з довгими ручками – через них можна втратити рівновагу. Найзручніший варіант в ожеледицю – сумка через плече, як у листоноші.

Читайте також: Декілька корисних порад, які допоможуть зберегти взуття

Нове на сайті