Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаНове в законодавствіВ Україні може з'явитися податок на солодку газовану воду

В Україні може з’явитися податок на солодку газовану воду

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні хочуть оподаткувати солодкі газовані напої. Це хочуть зробити для того, щоб зменшити споживання цих напоїв підростаючим поколінням, адже всі знають, що газовані напої провокують розвиток цукрового діабету та інших хвороб.

Із такою ініціативою виступив голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

За словами Радуцького, надмірне вживання солодких газованих напоїв завдає організму непоправної шкоди. Дорослі, які поблажливо ставляться до захоплення дітей солодкими напоями, недооцінюють цю шкоду. Тим часом, цукровий діабет, серцево-судинні та ендокринні захворювання рік у рік стають молодшими. Причому, як стверджують медики, у 80% цих захворювань можна було б запобігти, якби люди правильно харчувалися.

«На відміну від цукру з продуктів харчування, цукор з напоїв (особливо газованих) засвоюється дуже швидко, що перевантажує нашу підшлункову залозу та печінку, що з часом призводить до розвитку діабету, порушення роботи серцево-судинної системи, пошкодження кровоносних судин, ожиріння, захворювання кишково-шлункового тракту”, – пише Михайло Радуцький у своєму Facebook.

Вводити податок на споживання солодких газованих напоїв слід негайно, вважає депутат. Адже масштаби вживання таких напоїв у нас набули загрозливої величини.

“Згідно з дослідженнями, третина українських дітей п’є газовані напої часто, більше двох третин батьків не заперечують, щоб їхні діти вживали газовану воду і солодкі пакетовані соки. Але, на відміну від соків, солодку воду діти купують частіше самі!”, – повідомляє нардеп.

Досвід запровадження таких податків у різних країнах світу показав: це спричинило реальне зниження розміру їхнього споживання. Це, зокрема, підтверджується у доповіді ВООЗ. Наприклад, Латвія запровадила такий податок ще 2002 року. І тепер у цій країні рівень споживання таких продуктів – один із найнижчих у Європі.

Читайте також:

Джерело: biz.today.ua

Нове на сайті