Про це повідомляється на сайті управління праці та соцзахисту населення.
Право на дострокову пенсію поширюється на тих, хто був звільнений за скороченням штатів або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємства. Але у документах обов’язково має бути зафіксовано, що звільняють працівника з ініціативи роботодавця.
Також достроково вийти на пенсію можна, якщо до пенсійного віку звільненому має залишатися не більше ніж півтора роки, якщо напрацьовано повний стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), якщо звільнений працівник протягом семи днів зареєструвався у службі зайнятості (якщо для людини не зможуть підібрати потрібну роботу, закон гарантує право на достроковий вихід на пенсію).
Зазначається, що звертаючись до Пенсійного фонду для призначення виплат, до заяви потрібно буде додати ще й клопотання про достроковий вихід на пенсію.
Розмір пенсії визначається залежно від набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду. При цьому у зв’язку з достроковим виходом на пенсію її розмір не зменшується.
Читайте також:
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…