Такий лист був опублікований на сторінці “Пенсійного кур’єра” у Facebook.
Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» N№ 1058 періоди трудової діяльності та інші періоди, які зараховувалися до стажу з метою призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 1 січня 2004 року), зараховуються у страховий період у порядку та на умовах, передбачених попереднім законодавством, крім випадків, передбачених цим Законом.
Коли стаж для отримання пенсії зараховується в подвійному розмірі?
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений таким законодавством, за період із 1 січня 2004 року застосовується тільки щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Відповідно до статті 60 Закону «Про пенсійне забезпечення», робота, зокрема, в психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу в подвійному розмірі.
Отже, робота в психіатричній лікарні до 1 січня 2004 року зараховуватиметься як до пільгового, так і до страхового стажу в подвійному розмірі, а період роботи в такому закладі після цієї дати в подвійному розмірі буде обчислено тільки щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах.
Хто має право на грошову допомогу при виході на пенсію?
Водночас згідно з Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затвердженим постановою Кабміну України від 23.11.2011 № 1191, страховий стаж на посадах, що дає право на грошову допомогу, зараховується в календарному обчисленні.
Зокрема, чоловікам треба мати 35 років стажу, що дає право на грошову допомогу.
Отже, набутого спеціального стажу 25 років недостатньо для призначення такої допомоги.
Читайте також: