Таку пропозицію в програмі The Guest на телеканалі OBOZREVATEL озвучив економіст Олександр Савченко.
Економіст назвав підвищення мінімальної зарплати, яке відбувається на постійній основі, “досягненням для державного сектора і чиновників” і поганою новиною для пенсіонерів, оскільки таке зростання призводить до інфляції, яка не враховується в пенсіях.
– Це досягнення для державного сектору та чиновників. В основному це підвищення заробітної плати в державному секторі. Для когось вона зросла на 500 гривень, а для деяких заступників міністрів – на 25 тисяч гривень, адже є пропорційне зростання від мінімальної до максимуму. Всі в цьому зацікавлені, – відмітив Савченко.
– Хто не зацікавлений? Пенсіонери. Ми підвищуємо мінімальну зарплату – це додаткова інфляція. А для пенсіонерів пенсія залишилася такою ж, як і була. Вони є жертвами такої політики, – наголосив він і додав, що в Україні мінімальну пенсію отримають близько 5 мільйонів громадян.
Ситуацію можна поліпшити, якщо мінімальна зарплата прив’язана до мінімальної пенсії. Щоб мінімальна пенсія становила 50% від мінімальної зарплати. Так, якщо мінімальна зарплата в Україні становить 6500 гривень на місяць, мінімальна пенсія повинна становити 3250 гривень.
При цьому експерт визнав, що в Україні спостерігається аномальне співвідношення пенсіонерів і працюючих громадян, які наповнюють пенсійний фонд.
– У нас понад 12 мільйонів пенсіонерів та одержувачів соціальної допомоги. Трохи менше 10 мільйонів тих, хто працюють і сплачують соціальні внески У Європі 2,5 працівники годують одного пенсіонера, у нас одна працююча людина годує 1,2 пенсіонера. Це нонсенс, – сказав Олександр Савченко.
Саме тому, на думку економіста, держава не може дозволити собі суттєво збільшити соціальні виплати.
Читайте також: