Понеділок, 17 Січня, 2022
ГоловнаДачаЗимова вигонка півоній в домашніх умовах

Зимова вигонка півоній в домашніх умовах

Этот материал также доступен на русском языке
«Раніше на початку весни можна було купити тільки тюльпани, зараз в будь-яку пору року різноманітність квітів просто вражає! Вони імпортуються в основному з Нідерландів і ціни на них кусаються, особливо взимку і напровесні. Підкажіть, чи можна вирощувати півонії за допомогою вигонки і як це зробити правильно? Марія Звонарьова, Одеса"

Для вигонки використовують 4-річні кущі півонії. В кінці листопада – початку грудня рослини з грудкою землі висаджують в горщики з живильною сумішшю у співвідношенні: дернова земля (одна частина); перегній (одна частина); пісок (частина-півтори). При садінні потрібно дотримуватися правил: бутони росту повинні знаходитися на 2 см нижче поверхні землі. Оптимальна температура повітря в приміщенні – плюс 5° С.

У першій половині січня горщики переносять в тепле приміщення з температурою повітря плюс 18° Сі вологістю 90%. Протягом місяця варто застосовувати додаткове освітлення з 17 до 24 годин з розрахунку 100 Вт на квадратний метр площі.

Коли паростки досягнуть 10 см, рослини підгодовують комплексними органічними добривами. Кожні 10 днів додають мінеральну їжу (20-30 г суперфосфату і 15 г калійної солі на 10 л води).

Кущ півонії зазвичай цвіте близько 20 днів, а одна квітка – до 10 днів. Для продовження цвітіння горщики з квітами поміщають на північні вікна, а на ніч їх переміщують в приміщення з температурою до плюс 15° С.Щоб зрізані півонії довше радували око, стебла з квітками поміщають у воду і знову обрізають під водою приблизно на 2 см, залишаючи в тій же воді.

Читайте також:

Нове на сайті