Як буде працювати непрямий метод податкового контролю?
Такий моніторинг фінансових операцій громадян називається непрямим методом податкового контролю. Це буде працювати так. Наприклад, українець купує дорогу квартиру. Але, згідно з його офіційними доходами, він не може дозволити собі таке житло. Тоді податкова вимагає від покупця пояснити походження витрачених грошей. Якщо регулятор не отримує пояснень, він стягує податок у розмірі 19,5% за покупку.
Подібна система буде працювати з іншими дорогими покупками, такими як автомобіль, цінні ювелірні вироби або навіть великий банківський депозит.
Сплатити додатковий податок за квартиру, куплену 10-15 років тому
Не виключено, що податківці можуть попросити сплатити додатковий податок навіть за квартиру, придбану 10-15 років тому.
Контроль за «білими» доходами українців ведеться з 1995 року. Тобто в процесі перепродажу квартири або автомобіля, придбаного в зазначений термін, громадянин цілком може потрапити в біду у вигляді несплачених податків у минулому.
Це може стосуватися нерухомості, яка була куплена з зарплати “в конвертах”.
Щоб не отримати “привіт з минулого”, українцям пропонують скласти декларацію про свої неоподатковувані доходи і майно в рамках податкової амністії. Це можна зробити до 1 вересня 2022 року. Тоді податок, який потрібно буде заплатити за ту ж квартиру, куплену з «тіньового» доходу, складе не 19,5%, а лише 5%.
Важливо відзначити, що за правилами податкової амністії житло площею до 120 квадратних метрів можна не декларувати, але чи залишиться ця норма в новому законі про податковий контроль, поки що невідомо.
Читайте також:
- Нові земельні податки: хто звільняється;
- Нові податки на купівлю-продаж нерухомості: за що доведеться доплатити;
- Хто і які податки повинен сплатити при купівлі-продажу нерухомості?
Джерело: gsminfo.com.ua