У вересні 2020 року у Великій Британії з’явився перший варіант коронавірусу. У грудні ВООЗ визнала його таким, що викликає занепокоєння. Серед симптомів: кашель, сильна втома та біль у горлі та м’язах. Він відрізняється від інших тим, що рідко в симптомах є втрата нюху та смаку. “Альфа” також швидко поширюється.
Вперше він з’явився у травні 2020 року у Південно-Африканській Республіці. Серед ознак штаму: виявляють найчастіше серед молоді, викликає ускладнення, також ним можна повторно захворіти. Симптоми: кашель, втрата смаку та нюху.
У Бразилії “Гамма” з’явився минулого року, він утричі заразніший, ніж виявлений в Ухані (Китай). Має такі ж симптоми, як у уханьського. Але є ризик тяжкої форми перенесення серед молоді та вагітних жінок. Можна захворіти повторно.
Вперше зафіксували його в Індії у жовтні минулого року. Він вдвічі заразніший за попередні штами, а також викликає ускладнення. Симптоми: головний біль, біль у горлі, підвищена температура, кашель і нежить. Втрата нюху буває рідко, як і симптоми як при харчовому отруєнні.
У листопаді 2021 року з’явився новий штам у Південно-Африканській Республіці. “Омікрон” може мати підвищену контагіозність. Симптоми: стомлюваність та прискорене серцебиття, а також висока температура та ломота в тілі.
Цей новий варіант коронавірусу поки що не був зафіксований в Україні, але деякі вчені вважають, що він може поширюватися серед українців наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.
Варіант “Лямбда” вперше зафіксовано у грудні 2020 року у Перу. Симптоми: висока температура, сильний кашель, втрата смаку та нюху.
Штам “Мю” проявив себе на початку 2021 року в Колумбії. Поки що немає особливих симптомів.
Варіант коронавірусу “Йота” було виявлено у листопаді минулого року у США. Має симптоми, як у уханьського коронавірусу, але смертність від нього вища.
Читайте також:
Джерело: slovoidilo.ua
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…