Штам коронавірусу “Альфа”
У вересні 2020 року у Великій Британії з’явився перший варіант коронавірусу. У грудні ВООЗ визнала його таким, що викликає занепокоєння. Серед симптомів: кашель, сильна втома та біль у горлі та м’язах. Він відрізняється від інших тим, що рідко в симптомах є втрата нюху та смаку. “Альфа” також швидко поширюється.
Штам “Бета”
Вперше він з’явився у травні 2020 року у Південно-Африканській Республіці. Серед ознак штаму: виявляють найчастіше серед молоді, викликає ускладнення, також ним можна повторно захворіти. Симптоми: кашель, втрата смаку та нюху.
Штам “Гамма”
У Бразилії “Гамма” з’явився минулого року, він утричі заразніший, ніж виявлений в Ухані (Китай). Має такі ж симптоми, як у уханьського. Але є ризик тяжкої форми перенесення серед молоді та вагітних жінок. Можна захворіти повторно.
Штам “Дельта”
Вперше зафіксували його в Індії у жовтні минулого року. Він вдвічі заразніший за попередні штами, а також викликає ускладнення. Симптоми: головний біль, біль у горлі, підвищена температура, кашель і нежить. Втрата нюху буває рідко, як і симптоми як при харчовому отруєнні.
Штам “Омікрон”
У листопаді 2021 року з’явився новий штам у Південно-Африканській Республіці. “Омікрон” може мати підвищену контагіозність. Симптоми: стомлюваність та прискорене серцебиття, а також висока температура та ломота в тілі.
Цей новий варіант коронавірусу поки що не був зафіксований в Україні, але деякі вчені вважають, що він може поширюватися серед українців наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.
Штами “Лямбда”, “Мю” та “Йота”
Варіант “Лямбда” вперше зафіксовано у грудні 2020 року у Перу. Симптоми: висока температура, сильний кашель, втрата смаку та нюху.
Штам “Мю” проявив себе на початку 2021 року в Колумбії. Поки що немає особливих симптомів.
Варіант коронавірусу “Йота” було виявлено у листопаді минулого року у США. Має симптоми, як у уханьського коронавірусу, але смертність від нього вища.
Читайте також:
- Штам “Омікрон”: високий ризик повторного зараження;
- Коронавірус: де шукати правдиву інформацію;
- Коли з’явиться українська вакцина проти коронавірусу?
Джерело: slovoidilo.ua