Про це йдеться у меморандумі з МВФ.
“Ми розробимо відповідні інструменти для ТКЕ, щоб забезпечити стягнення платежів із домогосподарств (у тому числі за рахунок збільшення штрафів та спрощеного правозастосування)”, – йдеться у документі, опублікованому на офіційному сайті Мінфіну.
За словами експерта у сферах комунальних послуг Олега Попенка, зараз триває робота над тим, як стягнути борги, не звертаючись до суду.
– Оскільки суд – це дуже довго, і доки він триватиме, сума боргу може зростати, вони відключають споживача від послуги. І, само собою, людині нікуди дітися, вона змушена сплатити борг, а потім ще й вивалити чималу суму за підключення, – каже експерт.
В Україні розмір пені за борги з комунальних послуг становить лише 0,01% за кожен день. Таким чином, за рік можна отримати штраф у розмірі лише 3,6% від суми боргу. Спочатку парламентарі пропонували запровадити штраф у розмірі 0,1%. Але тоді під тиском громадськості норму зменшили.
Як результат, пеня в Україні менша, ніж комісія за оплату комуналки. Така норма до дисципліни не привела.
У розвинених країнах ЄС боржникам не просто відключають комунальні послуги, а й одразу нараховують високі штрафи. Це стимулює споживачів вчасно оплачувати комуналку. Невдовзі такі норми зможуть запрацювати і в Україні.
Читайте також:
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…