Цей напрям цікавий і тим, що тут можуть працювати як великі компанії, так і малі фермери. Втім, задля досягнення успіху слід враховувати тенденції на ринку.
Серед ягід особливо популярні малина та смородина, а серед кісточкових – деякі сорти слив та вишні. Але як вишню, так і малину найвигідніше вирощувати для заморожування.
А щодо слив, то популярнішими є сорти округлої форми, а ось на так звану “угорку” попит низький.
– Смородину свого часу багато корчували, і зараз цього продукту бракує на ринку. Малина була і буде вигідною, особливо зараз, коли є заморозка. Але слід робити ставку на рентабельні сорти. Ще можна розвивати такі нішеві продукти, як журавлина, актинідія, жимолість, але їх дуже мало, а втім вони годяться для маленьких фермерів, – зазначає Володимир Воєводін, експерт компанії BASF, екс-глава Державного комітету України із земельних ресурсів.
Нагадаємо, експорт ягід активно розвивається. США та Канада є найбільшими світовими імпортерами замороженої малини. У жовтні українським виробникам уперше вдалося потрапити на ці ринки. Вихід на пряме постачання замороженої малини до країн з високим рівнем імпортних цін на цю ягоду є важливим кроком для подальшого розвитку ягідного бізнесу в Україні.
Читайте також:
- Відома телеведуча вирощує на своїй дачі ягоди;
- Чому польські селяни замість фруктових дерев висаджують ягоди;
- Рівненський фермер збирає ягоди спеціальним комбайном.
Джерело: agronews.ua