Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаНовини4 грудня: цей день в історії

4 грудня: цей день в історії

Этот материал также доступен на русском языке
4 грудня відзначається дуже цікаве та особливе свято, присвячене Новому році, що наступає, – День замовлень подарунків та написання листів Діду Морозу.

День замовлень подарунків та написання листів Дідові Морозу

Дата для свята обрана цілком логічно. Незабаром Новий рік, все в передчутті чудес та урочистостей, подарунків та сюрпризів, скрізь йде підготовка до свята, прикрашаються ялинки, спалахують святкові вогні… І саме час загадувати заповітні бажання та писати листа головному чарівнику.

Міжнародний день банків

У грудні 2019 року список Всесвітніх днів та пам’ятних дат ООН був поповнений новою датою – це Міжнародний день банків, який відзначається щороку 4 грудня з моменту ухвалення відповідної Резолюції ООН 74/245.

День обіймів

Також 4 грудня відзначається день обіймів – молоде міжнародне свято.

Існує лише один спосіб відзначити це свято – це обійняти всіх і кожного, кого ви захочете.

Міжнародний день гепарду

Сьогодні також є Міжнародний день гепарду. Основне його завдання — поширити інформацію про важливість захисту гепардів, що належать до вразливих видів.

Гепард відомий насамперед, як найшвидший наземний ссавець: цей представник сімейства котячих за секунду здатний розігнатися до 110 км/год. Однак далеко не всі знають, що гепард відноситься до видів, що перебувають у вразливому становищі, і може перейти у статус вимирає.

Події 4 грудня в історії України та світу

  • 1939 – в СРСР прийнято указ про розмежування областей між Українською та Білоруською республіками, за яким Україна втратила Берестейщину.
  • 1939 – за указом Президії Верховної Ради СРСР у складі України було створено Львівську, Дрогобицьку, Станіславську, Тернопільську, Волинську та Рівненську області.
  • 1674 – Жак Маркетт заснував біля озера Мічиган місіонерський пост, який згодом став містом Чикаго.
  • 1930 – Вольфганг Паулі виклав гіпотезу про існування нейтрино (нейтрона).
  • 1946 – У Москві зібрано перший легковий автомобіль “Москвич-400”.
  • 1979 – Відкрито станцію Київського метрополітену Піонерську (нині Лісову).

Нагадаємо, раніше ми розповідали про цікаві події 1 грудня.

Нове на сайті