Понеділок, 17 Січня, 2022
ГоловнаНове в законодавствіВ Україні хочуть запровадити додаткову відпустку: кого це торкнеться і скільки днів...

В Україні хочуть запровадити додаткову відпустку: кого це торкнеться і скільки днів додадуть?

Этот материал также доступен на русском языке
Українцям хочуть запровадити додаткову "бонусну" відпустку, яка стосуватиметься цілої низки професій. Якщо це рішення буде схвалено, то тисячі працівників зможуть щорічно відпочивати на сім днів більше.

Чергову петицію №41/004028-21 про надання додаткової відпустки для працівників деяких професій в Україні було зареєстровано Євгеном Клочком.

Автор пропонує внести зміни до постанови Кабміну “Про затвердження Переліків виробництв, робіт, цехів, професій та посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і тяжкими умовами праці та за особливий характер праці”.

За словами ініціатора петиції, багато які українці проводять весь робочий день за комп’ютером, що є небезпечним для їхнього здоров’я. З цієї причини пропонується надати таким працівникам додаткову відпустку.

“У зв’язку зі збільшенням роботи в комп’ютерних реєстрах, підготовкою виключно електронних звітів та відмовою роботодавців включати деякі професії на додаткову відпустку до колективних договорів, пропоную повністю переглянути список професій, викладених у постанові КМУ від 17 листопада 1997 р. N 129”, – йдеться у тексті.

 

Євген Клочко пропонує виключити із зазначеної постанови застарілі професії, наприклад, як стенографістка, замість них до списку необхідно додати сфери діяльності, працівники яких весь робочий день працюють за комп’ютером, включаючи юристів, бухгалтерів, програмістів тощо.

Якщо петиція про “бонусну” відпустку набере щонайменше 25 тисяч голосів українців, то її розгляне глава держави.

Читайте також:

Джерело

Нове на сайті