Неділя, 23 Січня, 2022
ГоловнаГрошіЗ 1 грудня буде збільшено розмір допомоги з безробіття: кого це торкнеться

З 1 грудня буде збільшено розмір допомоги з безробіття: кого це торкнеться

Этот материал также доступен на русском языке
З 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і, відповідно, розмір максимальної допомоги з безробіття.

– Прожитковий мінімум – це один із ключових соціальних стандартів, від його розміру залежать соціальні та трудові виплати, зокрема розмір максимальної допомоги з безробіття, – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

За даними служби зайнятості, сьогодні прожитковий мінімум на одну особу становить для працездатних громадян 2379 грн, а з 1 грудня зросте до 2481 грн. Тобто ті, хто отримує максимальну допомогу з безробіття, розмір якої не може перевищувати чотири прожиткові мінімуми (зараз – 9516 грн), з 1 грудня отримуватимуть більше – 9924 грн на місяць.

 

«Що ж стосується розміру мінімальної допомоги з безробіття, то він залишається без змін. На період карантину Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України у разі безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги з безробіття з 650 до 1000 грн. Мінімальний розмір допомоги з безробіття встановлюється для застрахованих осіб, визнаних у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше ніж шість місяців”, – пояснили в центрі зайнятості.

Розмір допомоги з безробіття залежить від страхового стажу:

  • до 2 років – 50%;
  • від 2 до 6 років – 55%;
  • від 6 до 10 років – 60%;
  • понад 10 років – 70%.

Читайте також:

Джерело

Нове на сайті