Неділя, 5 Грудня, 2021
ГоловнаДомашня енциклопедія26 листопада - Івана Золотоустого

26 листопада – Івана Золотоустого

Этот материал также доступен на русском языке
Православна церква 26 листопада вшановує пам'ять святого Івана Золотоустого, архієпископа Константинопольського. У народі говорили, що на Золотоуста все перестає рости, завмирає природа, земля вкривається снігом, що нагадує людям про настання зими.

Хто такий Іван Золотоустий?

Майбутній архієпископ народився в Антіохії близько 347 року у сім’ї воєначальника. Його батько помер невдовзі після народження сина, а мати вирішила не виходити заміж і присвятити себе вихованню Івана.

Хлопець здобув гарну освіту, рано почав серйозно вивчати Святе Письмо і заглиблюватися в молитву. У 20 років Іоанна охрестили.

 

У 386 році він був висвячений на священика. На Івана поклали обов’язок проповідувати Слово Боже. Він виявився чудовим проповідником і за рідкісний дар богонатхненного слова паства назвала його Золотоустим. Дванадцять років святий проповідував у храмі.

Паралельно він займався письмовими працями. Він написав тлумачення багатьох книг Святого Письма та безліч бесід на окремі біблійні тексти, а також повчання на свята, на похвалу святих та слова апологетичні.

Прикмети на погоду

  • Якщо поривчастий вітер затих надвечір – найближчими днями буде потепління.
  • Якщо вдень почалася снігова буря, то вночі буде мороз.
  • Випало багато снігу – до врожаю зернових.
  • Зірки яскраво мерехтять – буде сніжна та вітряна погода.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли вшановують пам’ять преподобного Федора Студита.

Нове на сайті