Субота, 27 Листопада, 2021
ГоловнаНовиниУ ПФУ не вистачає грошей для збільшення пенсій з 1 грудня: що...

У ПФУ не вистачає грошей для збільшення пенсій з 1 грудня: що буде з виплатами?

Этот материал также доступен на русском языке
Пенсійний фонд України просить Кабінет міністрів збільшити його бюджет на 4,34 млрд грн для забезпечення виплати пенсій, зокрема для підвищення мінімальної пенсії для осіб віком від 65 років, яке має відбутися з 1 грудня.

Чому виник дефіцит бюджету?

Про це свідчить підготовлений Пенсійним фондом проект постанови Кабміну, оприлюднений для обговорення на сайті Федерації профспілок України. Згідно з проектом постанови, доходи та витрати Пенсійного фонду у 2021 році пропонується збільшити на 4,34 млрд грн – до 521,19 млрд грн.

“З урахуванням перерахунків пенсій у грудні поточного року, пов’язаних зі зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, загальні витрати у 2021 році очікуються в обсязі 521,2 млрд грн, з яких на пенсійні виплати – 509,8 млрд грн, що на 4,3 млрд грн більше запланованих обсягів”, – йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Так, для підвищення мінімальної пенсії з 2400 до 2600 грн особам, які досягли 65 років, у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати з 1 грудня Пенсійний фонд оцінює нестачу коштів у 0,9 млрд грн.

Крім того, Пенсійний фонд вказує на зростання його витрат понад заплановані, зокрема через перерахунок призначених за спецзаконами пенсій за рішеннями судів.

Так, загалом у січні-жовтні 2021 року на пенсійні виплати було направлено 422 млрд грн, що на 2,6 млрд грн більше від планового показника.

Зростання видатків у ПФУ пояснюють виконанням рішень судів щодо здійснення перерахунків спецпенсій для “чорнобильців”, військових, суддів та прокурорів, призначених спеціальними законами, що призвело до незапланованих видатків на суму 3,4 млрд грн. Крім того, зростає чисельність одержувачів пенсій за інвалідністю у зв’язку з особливими умовами її отримання на період карантину.

Кому перерахують пенсії з 1 грудня?

До кінця року пенсії збільшать для двох груп пенсіонерів. Це пенсіонери з найменшими пенсіями, які мають маленький страховий стаж – з 1 грудня збільшаться мінімальні пенсії через підвищення прожиткового мінімуму.

Також перерахують виплати пенсіонерам від 65 років, у яких страховий стаж понад 30 років у жінок та понад 35 років у чоловіків, з 1 грудня пенсія зросте з 2400 гривень до 2600 гривень внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати.

Читайте також:

Джерело

Нове на сайті