Хто залишається вразливим до коронавірусу?
Люди, які зробили лише одну дозу щеплення або нещодавно пройшли повний курс вакцинації, залишаються вразливими на відміну від тих, у кого пройшов уже певний період після обох щеплень. Відповідно, через те, що імунітет іще не сформувався, вони більше ризикують захворіти або потрапити до лікарні, заявив в інтерв’ю «Главкому» головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Головний санітарний лікар уточнює: «Це люди, які нещодавно отримали щеплення. Тобто у них іще не сформувався імунітет»
«Серед вакцинованих (госпіталізуються – ред.) – це ті люди, які нещодавно отримали щеплення. Тобто, у них іще не сформовано імунітет. По суті їх повноцінно вважати захищеними не можна. 98-99% присутніх у палатах інтенсивної терапії – не вакциновані. З 1 червня 2021 року серед госпіталізованих вакцинованих, принаймні, однією дозою – 47 тис. громадян. Вони або не повернулися по другу дозу, або просто нещодавно отримали», – зазначив Кузін.
Правила вакцинації
Головний санітарний лікар країни також нагадав правила вакцинації і застеріг проводити щеплення за найменших ознак недуги:
«Не допускається вакцинація осіб із температурою тіла 38 градусів і вище. Тому найчастіше хворі на Covid-19 не йдуть на вакцинацію хоча б за показником підвищення температури. Якщо людина не вакцинована і захворіла, то вакцинацію слід відкласти до моменту завершення хвороби принаймні на два тижні.
– Рекомендації проводити додаткове тестування або додаткові лабораторні обстеження перед проведенням вакцинації поки що не мають сенсу. Найближчим часом рішення про необхідність подібних тестувань точно не прийматиметься, – підкреслив Кузін.
Раніше опубліковано: МОЗ затвердило список професій для обов’язкової вакцинації від коронавірусу
Читайте також:
- Лікування пацієнтів із коронавірусом: що змінилося?
- Коронавірус: запитайте по телефону. Вам неодмінно дадуть відповідь
- Коли чекати ліків від коронавірусу?
- Чи може роботодавець звільнити через відмову від щеплення від коронавірусу?
Джерело: glavcom.ua